„Inreal valdymas“ pradeda naują butų, poilsio apartamentų bei komercinių patalpų projektą uostamiestyje. Restauruojami-rekonstruojami XIX a. sandėliai ant Danės (Dangės) kranto pavirs jaukiais „Dangės krantinių“ namais ir užbaigs šios Klaipėdos senamiesčio teritorijos (Turgaus g. 37) sutvarkymą. Planuojama, kad bendra projekto vertė sieks 3 mln. eurų. „Dangės krantinėse“ suplanuota 16 butų bei apartamentų nuo 50 iki 170 kv.m ir 4 komercinės patalpos nuo 34 iki 77 kv.m.

„Planuojame, kad iki 2017 metų II pusmečio pradžios užbaigsime „Dangės krantinių“ projektą, ir ši unikali Klaipėdos senamiesčio vieta išsivaduos nuo ją bjaurojančių griuvėsių“, – teigia „Inreal valdymas“ NT valdymo d-to vadovas Agnius Tamošaitis. Pasak jo, pastatuose bus restauruotos saugotinos kaip kultūros paveldas vidaus medinių konstruktyvinių rėmų konstrukcijos. Apmūrijimas plytomis atsirado tik pokariu, kai teritorijoje pradėjo veikti saldainių fabrikas. Vietoje nuardyto nevertingo raudono mūro kiauto, išorines sienas papuoš klinkerio plytelių apdaila ir būdingi uostamiesčio architektūrai mediniai fachverkai, atkurti pagal išlikusius fragmentus ir analogus. Stogas bus uždegtas molio čerpėmis. Į teritorijos aplinkos tvarkymą bei archeologinius tyrinėjimus planuojama papildomai investuoti apie 200 000 eurų.

Šalia „Dangės krantinių“ stovintis „Danės užutėkio“ pastatas užbaigtas 2014 m. pabaigoje. Projekto plėtra ženkliai prisidėjo prie Klaipėdos senojo miesto gražinimo. Į teritorijos bendras erdves bei archeologiją investuota daugiau kaip 200 000 eurų. Architektūriniai pastato aplinkos sprendimai atskleidė 1562-1706 metais stovėjusios šv. Jono bažnyčios kontūrus, tamsesne granitinių plokščių bei trinkelių spalva atkurtas bažnyčios ir jos bokšto perimetras. 

Apie teritoriją: Turgaus g. 37, buvusioje Klaipėdos konditerijos teritorijoje, XVI–XVII amžiuje stovėjo dvi vokiečių ir lietuvių bendruomenėms skirtos bažnyčios: šv. Jono ir Lietuvių bažnyčia (Litauische Kirche). Ruošiantis karui su Švedija ir 1627–1629 m. miestą pradėjus juosti bastionais dėl strateginių gynybos sumetimų buvo nugriauta dešiniajame Dangės upės krante stovėjusi Lietuvių bažnyčia. Vėliau plečiant ir aukštinat pylimus 1706 m į kitą vietą buvo perkelta ir čia stovėjusi šv. Jono bažnyčia. Bastionams praradus gynybinę reikšmę, šią vietovę po truputį imta perduoti verslių miestiečių iniciatyvoms. Pirmosios intencijos vystyti kitas veiklas žinomos iš XVIII a. II pusės laikotarpio, kai oficialiu Prūsijos karaliaus leidimu Klaipėdos gyventojams pamažu buvo perduodami įtvirtinimai. Šiame sklype stovėjo jūros druskos sandėlis, vėliau – silkių rūšiavimo sandėlis. XIX a. 8 dešimtmetyje Klaipėdai netekus silkių rūšiavimo teisės, pastatas buvo išnuomotas pirkliams. Pokario metais šioje teritorijoje veikė saldainių fabrikas. Įmonės teritorija buvo aptverta tvoromis, pristatyta daug gamybinių ir pagalbinių statinių. Konditerijos fabrikas išsaugojo senąjį sandėlį – buvo paliktos visos senosios medinės laikančiosios konstrukcijos, pastatas apmūrytas raudonomis molio plytomis.

Inreal grupė, kurią sudaro: UAB „Inreal valdymas“, UAB „Inreal“ ir UAB „Inreal GEO“ teikia bene plačiausią Lietuvoje nekilnojamojo turto paslaugų spektrą. Inreal grupės įmonės priklauso AB „Invalda privatus kapitalas". Jose šiuo metu dirba apie 90 darbuotojų, tarpininkaujama nuomojant ar parduodant daugiau nei 550 tūkstančių kv.m komercinių patalpų, virš 550 gyvenamojo būsto objektų, per 300 sklypų. Tarpininkaujama 50 gyvenamojo būsto projektų, 24 investiciniuose objektuose ar jų portfeliuose. Per metus parengiama daugiau nei 4900 vertinimo ataskaitų, per 80 konsultacijų (galimybių studijų, investicinių memorandumų, rinkos tyrimų). Įvertinto turto vertė viršija 725 milijonus eurų. Įmonių biurai ar atstovybės veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Mažeikiuose, Alytuje, Plungėje, Utenoje ir Tauragėje ir Druskininkuose. Per 20 savo darbo metų „Inreal valdymas“ įgyvendino virš 50 įvairios paskirties nekilnojamojo turto projektų, kurie pelnė pripažinimą ir apdovanojimus ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniuose konkursuose.

Daugiau informacijos:
Rūta Merčaitienė | INREAL GRUPĖS marketingo ir komunikacijos vadovė | Mob. tel. +370 611 29 779 |  
El. paštas: ruta.mercaitiene@inreal.lt